Spoľahlivý vstup do sveta overlocku bez potreby si ihneď všetko zapamätať

Online kurz - Práca s overlockom

V zápale nadšenia rozbaľuješ svoj overlock a už sa vidíš, ako tlačíš pedál. Je tu ale prekážka. Všetko je tak odstrašujúco zložité. Rýchlo teda otvoríš príručku a netrpezlivo v nej zalistuješ... Nepomáha ani to. 

"Toto sa nikdy nenaučím!" pomyslíš si a tvoja motivácia je v momente na podlahe.

Takto nejako som sa pred rokmi cítila ja, keď som dostala svoj prvý overlock a predpokladám, že sa tak teraz cítiš aj ty.

Preto som pre teba pripravila...

...sprievodcu začiatkami overlocku,

aby som ťa odbremenila od týchto pocitov a ukázala ti, že to nie je až tak zložité. Prevediem ťa základmi a tak v tom nebudeš sama, pretože metóda pokus omyl nie je príliš sexi.

Ukážem ti všetko dôležité od správneho navlečenia, cez vysvetlenie častí stroja, až po šitie a nastavenie. Vysvetlím ti ako zlepiť elektronický strih, nakoľko si aj niečo ušijeme.

Čo to bude? To ti prezradím nižšie.

Som Adriana

Lektorka šitia a majiteľka školy šitia
Celý život sa vášnivo venujem šitiu. A keď nešijem, tak o šití premýšľam. Túto lásku k šitiu sa neustále snažím prenášať na mojich klientov a budem rada, keď medzi nich budeš patriť aj ty.

V tomto online kurze sa naučíš

Navlečenie overlocku

1. Ako správne navliecť

Väčšina ľudí po prečítaní návodu má pocit, že vie ešte menej ako pedtým 🙂 To môže poriadne pokaziť radosť z nového stroja. V tomto kurze mám pre teba presný a podrobný návod, ku ktorému sa budeš môcť kedykoľvek vrátiť.

2. Ako stroj správne nastaviť 

Tu ťa zoznámim z jednotlivými ovládacími prvkami stroja a naučim ťa stroj nastavovať tak, aby tvoje stehy mali vždy profesionálny vzhľad.

Nastavenie overlocku
Overlock šitie

3. Ako šiť tvary

Šitie na overlocku je trochu iné ako na bežnom šijacom stroji. Ukážem ti techniky, ktoré ti uľahčia získať zručnosť bez zbytočných pokusov a omylov.

4. Ako sa rýchlo a lacno dostať k dobrým strihom

Prezradím ti môj jediný zdroj na strihy, ktorý roky využívam. V tejto lekcii ti tiež ukážem, ako so strihom pracovať a ako správne polohovať látku, aby bol výsledok bezchybný.

Chcem okamžitý prístup do kurzu

Bonus - 3 lekcie šitia oblečenia

a) Sprievodca šitia teplákov

V tejto lekcii ťa kompletne prevediem ušitím teplákových nohavíc. Videá majú spolu dĺžku 1,5hod. Strih na stiahnutie budeš mať vo veľkostiach  32 - 46

 • Strih na siahnutie v PDF a formáte A4
 • Vysvetlenie strihu
 • Skladanie jednotlivých dielov a žehlenie
 • Vrecko
 • Nohavicový diel
 • Patent a pásec
Legíny na overlocku

b) Ako si ušiť legíny

Tu si ušijeme legíny. Videá majú spolu dĺžku 1hod. Strih má rozsah veľkostí 32 - 50 

 • Strih na siahnutie v PDF a formáte A4
 • Vysvetlenie strihu
 • Skladanie jednotlivých dielov
 • Nohavicový diel
 • Pásec a gumička

c) Ako ušiť tričko overlockom

Strih na siahnutie v PDF a formáte A4 - rozsah veľkostí 32 - 56

Foto postup

Cena kurzu

Online je dostupnejší ako offline

Obsah tohto kurzu stihnem s klientami prebrať v mojej škole šitia približne na 10-tich stretnutiach (po 2,5h). Za to spolu zaplatia 224€

Nevýhodou je, že si musia všetko zapamätať a to je prakticky nemožné. Navyše sú viazaní termínmi a musia na kurz osobne prísť.

Uvedomujem si, že veľa ľudí má z online kurzu strach, pretože už majú nejakú skúsenosť na youtube a väčšinou nie veľmi dobrú.

Ja ale mám s učením niekoľkoročnú skúsenosť a viem s čím ľudia zápasia.

A presne na to sme sa v tomto kurze zamerali. Najťažšie miesta sme graficky zvýraznili a dôkladne približovali, aby boli dostatočne viditeľné.

Ako kúpiť tento kurz

 • Stačí vyplniť nasledujúci formulár. Podľa zvolenej platobnej metódy ťa systém GoPay presmeruje do bezpečného platobného prostredia, kde budeš môcť zrealizovať platbu.
 • Dostaneš sa na ďakovnú stránku, kde budeš mať všetky informácie.
 • Na e-mail obratom dostaneš prístupové údaje. Tento kurz NIE JE časovo obmedzený. Ostáva ti navždy a možeš sa k nemu kedykoľvek vrátiť.

Používame platobnú bránu:

Referencie

Silvia bola úplný začiatočník. Neskôr si už dokázala ušiť tieto kúsky. Dokonca si splnila sen a rozbehla svoje podnikanie. Vytvorila svet rodinných pyžám.
Silviamojemomo.sk
Patrícia vedela čo chce a išla si za tým. A takúto spätnú väzbu chce učiteľ počuť čo najčastejšie. 🙂 "Za týždeň otváram moju vysnívanú požičovňu šiat, veľmi ste mi k tomu dopomohla. Ďakujem
Patríciamajiteľka požičovne šiat

Dnes sa môžeš naučiť šiť a nemusíš pritom nikde chodiť

Výhody online kurzu

Najprv pochop, potom uši

Obrovská výhoda pozrieť si všetko dopredu. Takto celý postup pochopíš a k šitiu sa pustíš s oveľa väčšou istotou. Taký luxus na fyzickom kurze nemáš

Keď zabudneš, pozri si znovu

Nie je možné zapamätať si všetko naraz. Tu odpadá problém so zabudnutím získaných informácií a tým aj straty motivácie

Nikto ťa neuvidí

Ľudia sa pred druhými často cítia nekonfortne. "Čo keď niekto uvidí, že som nemehlo" Je to samozrejme hlúposť, ale tie pocity tam sú. Online kurz sa ti venuje individuálne

Začni len keď si v pohode

Žiadne fixné termíny, ktoré sa konajú či je niekto unavený, alebo nie. S online kurzom šiješ len vtedy, keď sa na to cítiš. Pretože sa máš pri tom baviť a nie nútiť sa k tomu

Viac za menej peňazí

Náš cieľ je dostať šitie k čo najväčšiemu počtu ľudí, aby si všetci mohli užívať jeho benefity. Online cesta znižuje náklady, čo sa priaznivo odrazí na cene

Pracuj vlastným tempom

Blíži sa koniec kurzu, všetci sú už hotoví a ty to ešte nemáš došité? To neznamená, že si nemehlo. Jednoducho potrebuješ čas a kľud. Online kurz ti ho poskytne.