Online kurz šitia

pre úplných začiatočníkov

Nauč sa základy šitia bez cestovania. Začať môžeš aj keď ešte nevlastníš šijací stroj

Rozmýšľaš o tom, že sa naučíš šiť, ale zdá sa ti to ako nedosiahnuteľný cieľ?

Odrádza ťa myšlienka, že naučiť sa šiť by trvalo príliš dlho?

Pokúšala si sa už o to za pomoci free videí na internete, ale v určitom bode si sa zasekla a nevedela pokračovať?

Nie si v tom sama, pretože presne tieto problémy mali moji klienti. Ich začiatky mali doslova rovnaký priebeh.

Chceli sa naučiť šiť, pretože ich už nebavilo kupovať si nudné fast fashion oblečenie a túžiť po takom, ktoré si nemohli dovoliť. Tak sa do šitia pustili na vlastnú päsť.

Kde inde...samozrejme na youtube. Pravdaže sa pri nedostatočne vysvetlenom úkone zasekli, nevedeli ďalej pokračovať a ich motivácia klesla až na dno oceánu.

Čo iné si mohli po takejto skúsenosti povedať? Len to, že online kurzy nefungujú...

Hľadala som dôvod prečo je to tak...

Narazila som na množstvo videí, ktoré tvrdia ako je niečo jednoduché a ako to zvládne aj začiatočník... Také videá sú síce virálne a dobre vyzerajú, ale postup v nich je často nedostatočne vysvetlený a tak to väčšinou začiatočník nemá šancu pochopiť.

Hlavný dôvod, ktorý som ale objavila je ten, že keď si začínajúci zvolí tento spôsob učenia, nikto mu neukáže cestu.

Tak skáče od videa k videu

Nepozná cestu, nevie ktorým smerom sa vydať a aký je cieľ.

Pretože som sa aj ja naučila šiť ako úplný samouk bez pomoci inštruktora, viem že sa to dá. Mne to však trvalo zbytočne dlho,

lebo som na začiatku rozmýšľala presne tak, ako rozmýšľa každý začiatočník

Ako som začínala ja?

V mojich začiatkoch som sa pustila bez pomoci do šitia vecí s tou najväčšou obtiažnosťou a chcela som ich mať čo najskôr, najlepšie ihneď. Samozrejme mi to nešlo.

Skúšala som to...

pokazila som to...

odložila som to na niekoľko dní...

vypárala som to...

skúsila som to inak...

pokazila som to...

Stále dookola.

Trvalo niekoľko rokov, kým som bola so svojimi výtvormi spokojná.

Neskôr už boli spokojní aj moji zákazníci a nakoniec sa moje šitie objavovalo na mólach módnych prehliadok a až tam som pocítila skutočné ocenenie mojej práce. A to všetko bez škôl a certifikátov.

Vedela som, že existuje aj rýchlejšia metóda ako tá, ktorú som absolvovala ja. Dlho som sledovala, ako začiatočníci rozmýšľajú, čoho sa boja a naopak čo im ide a zároveň robí radosť.

Teraz ti môžem dať spôsob, ktorý začínajúceho dostane z bodu A do bodu B, tak aby ho pripravil na cestu do bodu C. Ukazuje sa, že táto zdanlivo zdĺhavá a zložitá metóda, ale je narýchlejšia a dokáže ťa posúvať v šití bez frustrácií a zbytočného prehltenia. Navyše je to zábava.

Zvládni ťažké začiatky z ľahkosťou a netoč sa v bludnom kruhu metódy pokus - omyl

Ak sa ti v šití nedarí, určite to nie je kôli nedostatku tvojho talentu. Príčina može byť tá, že sa dnes príliš jednoducho dostávame k veľkému množstvu informácií. Sú to knižky o šití, časopisy, videá typu ako na to a pod.

Napriek tomu sa väčšine ľudí nepodarí uspieť.
Veľké množstvo informácií nám paradoxne vôbec nepomáha. Začiatočník nedokáže vyhodnotiť čo je pre neho dôležité teraz a čo bude až neskôr. 

„Potrebujem navštevovať riadny kurz šitia, pretože z internetu sa šiť nenaučím″

Metóda, ktorú ti o chvíľu predstavím, tento...

mýtus vyvrátila

Je to pomerne rozšírená predstava, ktorá nám často bráni pripustiť si, že by sa to dalo vyriešiť aj

jednoduchšie, pohodlnejšie, rýchlejšie ale hlavne... úspešne

Klasické navštevovanie kurzu má jednu nevýhodu. Ľudia dostanú na začiatok pomerne veľké množstvo informácií. Všetko si nedokážu zapamätať a často ani poriadne pochopiť.

A v takomto rozpoložení pristupujú k svojmu prvému šitiu. 

Ako sa asi cítia? Ja to viem, lebo to často vidím.

  • Poslušne vykonávajú príkazy lektora bez toho, aby vedeli, aký krok bude nasledovať.
  • Ušijú si peknú vecičku, ale doma by to už nevedeli urobiť znovu.

Pretože ma táto nevýhoda vždy trápila, hľadala som spôsob, ako to vyriešiť. A našla som ho... Zostavila túto 3 krokovú metódu, ktorá neučí, ale vedie.

Nie je to len obyčajný návod, ako si niečo ušiť. A preto funguje.

3 - KROKOVÝ

SYSTÉM UČENIA

Učenie bude zábavnejšie, ako si myslíš

Aby učenie fungovalo, nepotrebuješ lektora, ktorý je pri tebe fyzicky prítomný. Stačí, keď ti bude ukázaná cesta. Spomeň si predsa, že ani v škole ťa žiadny učiteľ sám nič nenaučil. Vždy to bolo len a len na tebe. 

Zabudni na to, že učenie musí byť nepríjemná skúsenosť. Najlepšie výsledky dosiahneš vtedy, keď sa budeš baviť.

Nehovorím ale, že sa musíš na silu usmievať. Aj ja mám dni, keď musím párať viac ako obvykle. Aj mne sa občas nedarí tak, že si radšej dám na niekoľko dní prestávku. Neber to ako prehru keď sa ti niečo nepodarí, pretože je to úplne normálne.

3 úrovne pre dosiahnutie rýchleho výsledku:

  Poznávanie » 

Na tejto úrovni si pravdepodobne o sebe myslíš, že si nemehlo. Na začiatku si to o sebe myslí veľa ľudí. Neboj sa, keď si ušiješ prvú vecičku, uvidíš že sa to zmení.

Spoznaj všetky kroky teoreticky a pochop princíp tak, že si všetky videá jednotlivých lekcií

pozrieš dopredu

Možno ťa to prekvapí, ale keď ešte nemáš šijací stroj máš výhodu. Nebude ťa to lákať pustiť sa do šitia.

Pochopenie postupov ti dá skúsenosť a veci ti budú dávať zmysel. A hádaj ako ti šitie pôjde, keď budeš vedieť čo robíš, prečo a aký krok bude nasledovať? V prvom rade sa už určite nebudeš cítiť ako nemehlo.

  Emócia » 

Až v tejto fáze si zabezpeč šijací stroj.

Keď ho budeš kupovať, dbaj na to, aby to nebol traumatizujúci zážitok. Nepíšem to len tak. Denne mi píšu ľudia prehltení informáciami, aby som im poradila.

Moja rada teda znie:

Najlepší šijací stroj na svete, ktorý sa nikdy nepokazí, sa ti aj tak nepodarí kúpiť. Zmier sa s tým. A hlavne sa tým netráp.

Ak na kúpu nemáš peniaze, neber to ako prekážku. Veľké množstvo šijacích strojov čaká v skriniach tvojich známich či rodiny na to, že ich konečne bude niekto používať. Skús ich osloviť.

Priprav si všetky pomôcky a materiál. Urob si z toho zábavu. Nákup látok je predsa super.

Stiahni si strihy a vystrihni si všetko podľa návodu. Keď budeš mať do bodky všetko pripravené...

Teraz už asi cítiš tú emóciu...nevieš sa dočkať, kedy už konečne začneš šiť. Keď s týmto pocitom začneš šiť, ručím ti za to, že tvoje učenie pôjde raketovým tempom nahor.

  Zábava » 

Pretože už všetky postupy ovládaš, k samotnému šitiu nebudeš pristupovať ako úplný začiatočník. Tvoju myseľ už nebudú zamestnávať žiadne bloky a preto to bude zábava a nie stres. Môžeš sa zamerať iba na jedinú vec, a to zvládnutie samotného šitia.

Po absolvovaní kurzu budeš...

naučené úkony vykonávať úplne bezmyšlienkovite a bez námahy. To, čo je pre teba jednoduché, je pre ostatných náročné.

Nadobudnuté a vytrénované zručnosti môžeš ďalej využiť pri šití jednoduchého oblečenia. 

CHCEM KURZ KÚPIŤ

Predstavujem ti kurz, ktorý ťa dostane z bodu A do bodu B za 4 týždne

Ako uchopiť látku, akou rýchlosťou kedy šiť, ako šiť rovno, ako šiť oblúčky?

Možno si povieš, že sú to maličkosti.

Avšak tieto maličkosti by sa mali stať rutinou. Ako keď šoféruješ

Keď si skúsený šofér, tak si väčšinu úkonov pri šoférovaní neuvedmuješ. Jednou rukou držíš volant, druhou radíš rýchlosť, nohami ovládaš pedále a pritom sleduješ premávku. Ide ti to automaticky.

Keď túto rutinu v šití získaš, potom bude jednoduché posunúť sa na ďalší level – a to, ako v šití rozmýšľať. To znamená, že keď robíš nejaký úkon, tak už myslíš na ten druhý. To sa dostaví iba vtedy, keď sa nemusíš zaoberať tými maličkosťami. Máš ich predsa v krvi nacvičené.

Tento kurz nie je o tom, aby ťa naučil šiť za týždeň. To je samozrejme nereálne. Základy však získaš veľmi rýchlo a bez nudnej teórie. Keď budeš pokračovať,  budú ti veci dávať zmysel a budeš sa posúvať bez nepríjemných pocitov.

V každom prípade ti výrazne zjednoduší cestu.

Chcem, aby ti šitie prinášalo to čo dáva mne. Keď šijem cítim sa v pohode, nemyslím na problémy a aj keď som večer unavená, duševne sa cítim oddýchnutá. 

Tento kurz je overený praxou a preto nie je dôvod prečo by nemal fungovať práve tebe.

Rýchlo zvládni základy šitia a posuň sa ďalej

Nauč sa techniky, ktoré posunú úroveň tvojej zručnosti

Osloboď sa od tradičných metód učenia

Lekcie, ktoré ťa dostanú z bodu A do bodu B

Zoznámenie

Tieto videá oceníš vtedy, keď sa prvý krát posadíš za šijací stroj s návodom na použitie v ruke. Pokojne ich vynechaj na začiatku, kým si na úrovni Poznávanie

ZDARMA

Poťah na vankúš

Vydekoruj si byt vankúšmi podľa svojho vkusu. Keď si ušiješ jeden poťah, budeš mať radosť. Ak si ich však ušiješ 3, bude tvoja radosť trojnásobná. Zároveň si nacvičíš ten najpoužívanejší úkon pri šití a to šitie rovno.

ZDARMA

Nákupná taška

Koľko tašiek si kupuješ pri svojich nákupoch? Koľko ťa to už stálo? Teraz si ich možeš ušiť a mať z nich radosť. Tiež je to o šití rovno, ale postup je iný, takže to bude znovu zábava.

V hodnote 24 €  (648 Kč)

Kozmetická taštička so zipsom

Ušijeme si kozmetickú taštičku so zipsom. Je to už trochu zložitejšie. Nemusíš sa báť, naučila som to stovky mojich klientov. Vo videu je všetko vysvetlené a dôležité body zvýraznené efektami. 

V hodnote 24 €  (648 Kč)

Hračka - sloník

Možno si povieš, že je to príliš jednoduché. Opak je pravdou. Táto lekcia je dôležitá. Naučí ťa ovládať rýchlostný pedál šijacieho stroja. Potrápiš sa aj s oblúčikmi, ale zručnosť ktorú získaš oceníš neskôr pri šití oblečenia.

V hodnote 24 €  (648 Kč)

Keď sa chceš tešiť zo zakúpeného kurzu ešte viac, je tu BALÍK PLUS, ktorý ťa posunie o obrovský kus ďalej

Jednoduchá a ľahko zvládnuteľná blúzka

Táto blúzka je vhodná pre rôzne veľkosti. Zabezpečuje komfort a pohodlie. Môžeš si ju ušiť napríklad z úpletu, saténu, ale aj prípadne zo šifónu.

V hodnote 35 €  (945 Kč)

Variabilný strih na nohavice

V tejto lekcii si ušijeme jednoduché nohavice na gumičku. Ich pohodlnosť zabezpečí voľnejší strih. Využiť ich môžeš ako domáce oblečenie. 

V hodnote 35 €  (945 Kč)

NAUČÍŠ SA

  • techniky, za pomoci ktorých budeš ľahšie napredovať
  • budeš poznať hodnotu vlastnoručne ušitých vecí, ktoré ti dodajú sebadôveru
  • objavíš ďaľšie benefity šitia, čím sa ti otvoria neobmedzené možnosti

Som presvedčená, že pri sledovaní videí kurzu zažiješ "aha" momenty, ktoré ti pomôžu získať istotu.

Tento kurz ťa naučí všetko, čo potrebuješ v tejto fáze učenia vedieť. Nič zbytočné navyše. Udrží ťa na uzde a pri jeho dodržaní máš záruku, že nebudeš prokrastinovať 🙂

Si úplný začiatočník?

Vyber si jednu z týchto možností a prekonaj túto fázu jednoduchšie, ako si myslíš

Dnes sa môžeš naučiť šiť a nemusíš pritom nikde chodiť

Výhody online kurzu

Najprv pochop, potom uši

Obrovská výhoda pozrieť si všetko dopredu. Takto celý postup pochopíš a k šitiu sa pustíš s oveľa väčšou istotou. Taký luxus na fyzickom kurze nemáš

Keď zabudneš, pozri si znovu

Nie je možné zapamätať si všetko naraz. Tu odpadá problém so zabudnutím získaných informácií a tým aj straty motivácie

Nikto ťa neuvidí

Ľudia sa pred druhými často cítia nekonfortne. "Čo keď niekto uvidí, že som nemehlo" Je to samozrejme hlúposť, ale tie pocity tam sú. Online kurz sa ti venuje individuálne

Začni len keď si v pohode

Žiadne fixné termíny, ktoré sa konajú či je niekto unavený, alebo nie. S online kurzom šiješ len vtedy, keď sa na to cítiš. Pretože sa máš pri tom baviť a nie nútiť sa k tomu

Viac za menej peňazí

Náš cieľ je dostať šitie k čo najväčšiemu počtu ľudí, aby si všetci mohli užívať jeho benefity. Online cesta znižuje náklady, čo sa priaznivo odrazí na cene

Pracuj vlastným tempom

Blíži sa koniec kurzu, všetci sú už hotoví a ty to ešte nemáš došité? To neznamená, že si nemehlo. Jednoducho potrebuješ čas a kľud. Online kurz ti ho poskytne.

Online kurz pre začiatočníkov

Používame platobnú bránu:

Referencie

Silvia bola úplný začiatočník. Neskôr si už dokázala ušiť tieto kúsky. Dokonca si splnila sen a rozbehla svoje podnikanie. Vytvorila svet rodinných pyžám.
Silviamojemomo.sk
Patrícia vedela čo chce a išla si za tým. A takúto spätnú väzbu chce učiteľ počuť čo najčastejšie. 🙂 "Za týždeň otváram moju vysnívanú požičovňu šiat, veľmi ste mi k tomu dopomohla. Ďakujem
Patríciamajiteľka požičovne šiat

Najčastejšie kladené otázky

Bude online kurz fungovať?

Najväčšie chyby kurzov ktoré nefungujú sú, že nedokonale vysvetľujú detaily a človek sa v určitom bode zasekne. A keď to nastane, nedokáže ďalej pokračovať a stratí motiváciu.  Online kurz bude fungovať iba vtedy, keď ťa povedie z bodu A – keď nevieš šiť, do bodu B – keď budeš mať zvládnuté techniky, za pomoci ktorých sa vieš posunúť aj na náročnejšie projekty

Čo ak som drevo?

Veľa začiatočníkov si to o sebe myslí a často sa ma túto otázku pýtajú. Ja som ale na svojich kurzoch ešte žiadne drevo nestretla. Keď z teba upadne strach, bude sa ti dariť. Nezabudni, že: „Profesionál je amatér, ktorý to nevzdal.“

Nemám čas sa šitiu venovať.

Po prvé by sme mali prestať čakať na to, že to s našou časovou vyťaženosťou bude niekedy lepšie. Preto by sme naše sny nemali odkladať na neskôr, pretože neskôr nebude nikdy. Potom si musíme uvedomiť, že čas pre seba a svoj koníček jednoducho potrebujeme a problém s časom sa jednoducho stratí. Vždy predsa dávame do popredia veci, ktoré sú pre nás prioritou

Bojím sa, že to nezvládnem.

Môj kurz pre začiatočníkov absolvovali už aj 10-11 ročné deti. Neexistuje racionálny dôvod, prečo by sa mal dospelý človek báť. Možno sa ti na začiatku nebude dariť, ale keď to nevzdáš, tak to určite zvládneš. „Môžeš mať buď výsledky alebo výhovorky. Nemôžeš mať oboje.“ 🙂

Pre koho je videokurz určený?

Pre kohokoľvek , kto chce naplno využiť všetky benefity, ktoré nám šitie ponúka. Pre tých, ktorí to zo šitím myslia vážne, chcú sa mu venovať, využívať ho v praxi a nezľaknú sa prípadných malých neúspechov.

Pre koho nie je vhodný?

Pre ľudí, ktorí očakávajú zázračnú metódu, vďaka ktorej sa naučia šiť za dva týždne. Takéto metódy neexistujú, aj keď je internet plný takýchto sľubov. Učenie sa šiť si vyžaduje energiu, ako každé iné učenie.

Online kurz šitia ako darček

Používame platobnú bránu: